Radyo44

Radyo 44

Çalan Şarkı

Başlık

Sanatçı

Canlı Yayında

İBRAHİM

20:00 22:00

Canlı Yayında

İBRAHİM

20:00 22:00


UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ‘AİLELER KONUŞUYOR

Yazar Tarih 25 Mayıs 2021

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümü son sınıf öğrencileri Handan Budak, Havva Keyik ve Çağla Akkoçtarafından yürütülen sosyal sorumluluk dersi kapsamında hazırladıkları iki farklı etkinlik gerçekleştirildi.

Proje ‘Aileler Konuşuyor’ projesi. Projenin amacı teknolojiden kaynaklanan aile içi iletişimde yaşanan kopukluğu azaltarak ebeveyn ve çocukların iletişim problemlerini en aza indirmek olarak belirlendi. İlk etkinlik olarak projeyi yürüten öğrencilerin hazırladığı aile içindeki iletişimi konu alan açıklayıcı ve bilgilendirici video, oluşturdukları sosyal mecrada (YouTube’da) yayınlandı. Kısa sürede ilgi çekerek yorumlar ve beğeniler aldı. Buradan seçilen ailelerle beraber ikinci etkinliği gerçekleştirdiler. 
Gönüllü olarak etkinliğe katılan aile danışmanı Uzm.Psikolog Pelin Ekemen ailelere aile içindeki iletişimi konu alan bilgilerini ve tecrübelerini aktardı. Bu görüşme online olarak gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlik sonrası ailelerden olumlu geri dönütler alınarak çok faydalı ve bu zamanda aile iletişimine iyi gelebilecek bir etkinlik olduğunu belirttiler.


Okuyucu görüşleri

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi