Müzik Haberleri

Arif Sağ’ın ”Electric Anatolia” Albümü Müzikseverlerle Buluştu

today7 Ekim 2021

Background
share close

Arif Sağ’ın 16 Enstrümantal 45’lik plaklarından derlenen “Electric Anatolia” Pstchedelic saz albümü müzikseverlerle buluştu. 1969 – 1975 yılları arasında kaydedilen eserler arasında full elektrikli yorumuyla dikkat çeken Samsun’un Evleri ve Osman Pehlivan (Lambaya Püf De) sanatçının ustalığının adeta doruk noktasıdır.

 

Topkapı Plak döneminde kaydedilen ve Süheyl Denizci Orkestrası’nın eşlik ettiği Misket’in ardından sıralanan oyun havaları Topal (Denizli), Halkalı Şeker (Bartın), Çubuk (Konya), Berber (Ankara) ve Sarı Zeybek (İzmir) dinleyicileri müzikli bir Anadolu yolculuğuna davet ediyor.

Dopdolu içerik, bu nadide incilerle sınırlı değil. Albümün asıl sürprizi gitarist  / aranjör Zafer Dilek’le beraber yorumlanan Dımbıllı ve Hüdayda.

Başta Kapıcılar Kralı , Korkusuz Korkak ve Nereye Bakıyor Bu Adamlar olmak üzere pek çok Yeşilçam filmlerinde kullanılan melodiler  sizlere keyifli anlar

yaşatacak. ”Electric Anatolia”  Psychedelic Saz albümündeki eserlerin büyük çoğunluğu modernize edilen  yeni düzenlemelerle ilk kez plakseverlerin  beğenisine sunuluyor.

Tarafından yazılmıştır:radyo44

Rate it

Önceki yazı

Müzik Haberleri

Orhan Gencebay’ın Gözünden Tarihi Yarımada

Orhan Gencebay, 17 UNESCO Kültürel Mirası kapsamında başlatılan Unesco Photo Safari projesini tanıttı. Cumhurbaşkanlığı Kültür Ve Sanat Politikaları üyesi, Türkiye Tanıtma Platformu Kültür ve Sanat Danışma Kurulu Başkanı, sanatçı Orhan Gencebay, Kültürel miras turizmini hareketlendirmek amacı taşıyan sosyal sorumluluk projesine destek için İstanbul Tarihi Yarımadası’nı fotoğrafladı. Sanatçı, “Ülkemiz dünyanın en büyük kültür hazinesine sahiptir. Orta Doğu dediğiniz zaman Türkiye’miz Orta Doğu’nun tam ortasında olan ülkedir, liderdir” dedi

today7 Ekim 2021

Yorum gönder (0)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


0%