Radyo44

Radyo 44

Çalan Şarkı

Başlık

Sanatçı

Canlı Yayında

Radyo 44

08:00 14:00

Canlı Yayında

Radyo 44

08:00 14:00


Aleyna Tilki’nin İngilizce Single’ı 26 Şubat’ta Tüm Dijital Platformlarda

Yazar Tarih 27 Şubat 2021

Aleyna Tilki’nin uluslararası müzik piyasasında atacağı ilk büyük adımı “Retrograde” şarkısı yayında. Geçtiğimiz sene dünyanın en önemli müzik şirketlerinden biri olan Warner Music Group ile anlaşan genç sanatçının ilk uluslararası çıkışının hazırlıkları aylardır sürmekteydi.

TÜM DÜNYAYA DUYURULACAK

Uzun zamandır merakla beklenen şarkı, Warner Music Global’in Aleyna Tilki’yi tüm dünya ülkelerine duyurduğu ilk çalışma olacak. Sadece Türkiye değil, müzik şirketinin dünyanın dört bir yanındaki tüm ofislerinin de desteğini alan Aleyna birçok ülkenin müzik platformlarında ön plana çıkarılacak.

ŞARKIDA DUA LIPA, King Henry ve DIPLO’NUN İMZASI VAR

Retrograde’in sözleri, tüm dünyada liste başı çalışmalarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip Grammy ödüllü Dua Lipa, Grammy adayı Sarah Hudson ve Coffee’ye, bestesi ise elektronik müziğin dahi ismi Diplo ile beraber King Henry ve Jr.Blender’a ait. Şarkının prodüksiyonunu Beyoncé, Justin Bieber, Mark Ronson, Charli XCX gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışan King Henry üstlendi. Retrograde’in mix ve master’ı ise Grammy adayı ses mühendisi Luca Pretolesi’nin ellerinden çıkma. Aleyna Tilki, şarkıda birbirinden ünlü starların vokal koçu ve prodüktörü olan Lorna Blackwood ile çalıştı.